ПРОДУКТИВНІСТЬ СВИНЕЙ НА ВІДГОДІВЛІ ЗА ВИКОРИСТАННЯ МАЦЕРАЗИ-БТУ

В умовах підприємства «БТУ-Центр» (м. Ладижин Вінницької обл.) та інституту екології і біотехнології Білоцерківського національного аграрного університету було розроблено вітчизняну кормову добавку пектолітичної дії Мацераза-БТУ та досліджено ефективність використання цього комплексу ензимів у складі комбікормів для свиней на відгодівлі. Згодовування молодняку свиней ферментного препарату Мацераза-БТУ в різних дозах позитивно впливає на їх продуктивність. За дози кормової добавки 0,1 кг/т комбікорму середньодобові прирости збільшуються на 2,3 %, за доз 0,2 та 0,3 кг/т цей показник підвищується відповідно на 7,0 та 7,2 %. За період відгодівлі споживання тваринами комбікорму з умістом кормової добавки Мацераза-БТУ 0,2 кг/т сприяло підвищенню маси тіла свиней на 4,5 %.

Ключові слова: кормова добавка, Мацераза-БТУ, ензими, свині, прирости, продуктивність.

1. Коробка А. Кормові ферменти для відгодівлі свиней / А. Коробка // Тваринництво України. – 2006. – № 2. – С. 29–30.

2. Подобед Л.И. О использовании ферментных композиций / Л.И. Подобед // Сучасне птахівництво. – 2008. – № 9 (70). – С. 5–8.

3. Марченков Ф.С. Сравнительные характеристики некоторых кормовых ферментов / Ф.С. Марченков, Н.И. Чаповский // Ефективне птахівництво та тваринництво. – 2003. – № 1 (5). – С. 14.

4. Banerjee M. Scavenging of nickel and chromium toxicity in Aulosirafertilissima by immobilization: Effect on nitrogen assimilating enzymes / M. Banerjee, S. Mishra, J. Chattejee // Electronic Journal of Biotechnology. – 2004. – Vol. 7, № 3. – P. 305–312.

5. Мерзлов С.В. Іммобілізація екзогенної фітази за участі вітчизняних природних мінералів та використання отриманної кормової добавки у раціонах курчат-бройлерів / С.В. Мерзлов // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок. – Львів, 2009. – Вип. 10, № 3. – С. 229–232.

PDF icon 2014_2_bolokhovskyi_ua.pdf282.05 КБ