ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ВИСОКИХ ДОЗ ПЕКАРСЬКИХ ДРІЖДЖІВ У СКЛАДІ ПОЖИВНОГО СЕРЕДОВИЩА НА СТАН ЛИЧИНОК CHIRONOMUS

Одним із джерел поживних речовин для личинок Chironomus є пекарські дріжджі. Проте у доступній літературі не зустрічається даних щодо впливу їх високих доз на розвиток культури.

Представлено результати досліджень впливу різних рівнів пекарських дріжджів у складі поживного середовища без додаткової аерації на життєдіяльність личинок Chironomus.

Виявлено негативний вплив високих доз пекарських дріжджів на культуру. Встановлена пряма закономірність: чим вища доза дріжджів тим вища смертність личинок. За вмісту пекарських дріжджів 4,4 % від маси поживного середовища усі личинки гинуть на 4-6 добу. За дози пекарських дріжджів 0,4–3,4 % личинки виживають без додаткової аерації до 7–8 доби.

Ключові слова: високі дози, личинки Chironomus, пекарські дріжджі, поживне середовище, виживання личинок Chironomus.

1. Грициняк І.І. З історії вивчення проблеми годівлі риб ученими інституту рибного господарства НААН / І.І. Грициняк, Ю.О. Желтов, О.В. Дерень // Рибогосподарська наука України. – 2012. – № 2. – С. 123–125.

2. Грициняк І.І. Науково-практичні основи раціональної годівлі риб / І.І. Грициняк. – К.: Рибка моя, 2007. – 306 с.

3. Оцінювання стану водних екосистем за показниками біотестування: монографія / М.О. Клименко, А.М Прищепа, О.М. Клименко [та ін.]. – Рівне, 2014. – С. 101–106.

4. Романенко В.Д. Личинки Chironomus Ripapius (Diptera: Chironomidae) як чутливий до міді тест-об’єкт / В.Д. Романенко, М.Т. Гончарова // Гидробиол. журн. – 2011. – Т. 47, № 4. – С. 107–108.

5. Смирнюк Н.І. Сучасний стан споживання риби в Україні / Н.І. Смирнюк, В.В. Чернік, І.В. Буряк // Рибогосподарська наука України. – 2011. – № 4. – С. 116.

6. Genotoxic effect of Phenanthrene on Chironomus sancticaroli (Diptera: Chironomidae) // ZOOLOGIA. – 2014. –Vol. 31 (4). – P. 323–328.

7. Limnol J. Decaying cyanobacteria decrease N2O emissions related to diversitof intestinal denitrifiers of Chironomus plumosus / J. Limnol // Journal Original Article. – 2015. – Vol. 74 (2). – P. 261–271.

8. Kutsenko M. The Chironomus tentans genome sequence and the organization of the Balbiani ring genes / M. Kutsenko // BMC Genomics. – 2014. – Vol. 15 (8). – P. 2–12.

PDF icon 2016_2_merzlov_ua.pdf313.91 КБ