Ви є тут
INFLUENCE OF MIXED LIGAND COMPLEXES OF ZINC, MANGANESE, COBALT WITH SUPPLEX SE AND COPPER SULFATE AND POTASSIUM IODITE ON THE MILK PRODUCTIVITY OF HIGH-PRODUCTIVE HOLSTEIN BREEDS OF GERMAN SELECTION
Для отримання екологічно чистого молока із високопродуктивних корів голштинської породи німецької селекції та кращого засвоєння мікроелементів організмами експериментальних тварин до низькокомпонентних кормових сумішей вводили комбіновані кормові концентрати з різними рівнями змішаних комплексів цинку, марганцю та кобальту, Supplex Se, сульфату міді, йодиду калію, який доповнив поживну суміш міддю та йодом до норми, а концентрацію селену врегулювали до показників 0,3 мг/кг кормової суміші сухої речовини. У кормовій суміші корів 1-ї контрольної групи доза цинку та мангану становила до 60,8 мг / кг сухої речовини, а кобальту - 0,78 мг / кг. Дози цинку та мангану - 60,8 мг / кг, а кобальту - 0,78 мг / кг магнію показали найвищий вихід молока з експериментальних корів у попередньому експерименті. У ньому корови голштинської породи, української чорно-білої молочної та української червоної молочної порід були залучені у перші 100 днів лактації. Доза цинку, марганцю та кобальту була збільшена на 10% для корів другої експериментальної групи, для корів 3-ї експериментальної групи, навпаки, була зниженана 10%, тоді як для корів четвертої та п'ятої експериментальних груп знизилися на 20% і 30% відповідно.
На підставі цих даних, в ході науково-економічного експерименту було встановлено, що збільшення концентрації цинку, мангану та кобальту на 10% в 1 кг сухої речовини відносно першої контрольної групи за рахунок їх змішаних лігандних комплексів в пайках молочних корів голштинської породи німецької селекції в перші 100 днів лактації сприяли одержанню найвищої продуктивності, порівняно з контрольними та іншими експериментальними групами. Найкращі показники щоденного удою молока були в корів 2-ї експериментальної групи, яка переважала щоденний середній удій молока корів 1-ї контрольної групи на 10,8%, третьої експериментальної групи - на 3,9%, четвертої експериментальної групи - на 6,2% і п’ятої експериментальної групи - на 8,7% з показниками жирності в 1-й контрольній групі - 3,74%, другій - 3,78%, третій - 3,79%, четвертій - 3,80%, а у п’ятій - 3,82%.
У ході науково-економічного експерименту, доведено, що генетичний потенціал високопродуктивних корів голштинської породи німецької селекції в лісостеповій зоні України найкраще реалізується при концентрації 1 кг комбікорму сухої речовини, мг: цинк 66,9; манган 66,9; кобальт 0,86; селен 0,3; мідь 12 і йод 1.1.
Ключові слова: високопродуктивні корова, премікс, мікроелементи, комплекси змішаних лігандів, цинк, манган та кобальт, сульфат міді, йодистий калій, Seplex Se, лактація, вихід молока, вміст жиру в молоці, комбікорм, дефіцит.
Долучення | Розмір |
---|---|
kropyvka_btf_1-2_2017.pdf | 4.55 МБ |