ІНТЕГРАЛЬНИЙ ВПЛИВ СТРУКТУРОВАНОГО ПРЕПАРАТУ МОБЕС НА ЗБЕРЕЖЕНІСТЬ ТА ЕНЕРГІЮ РОСТУ ПОРОСЯТ-СИСУНІ

Показано вплив структурованого імуностимулючого препарату Мобес на збереженість, енергію росту, морфологічні та біохімічні показники периферичної крові поросят-сисунів. Введення препарату Мобес у оптимізованій дозі сприяло активації процесів еритропоезу, метаболізму організму тварин. При цьому установлено, що парантеральне застосування Мобесу залежно від експозиції сприяло зростанню збереженості тварин у дослідних групах до 90–100 % проти 85,0–96 % у контрольній групі та підвищенню енергії росту поросят-сисунів на 12,5–19,0 % у тварин дослідних груп.

Ключові слова: біологічні особливості, поросята-сисуни, збереженість, резистентність, імуностимулюючий структурований препарат Мобес, еритропоез, метаболізм, енергія росту, рентабельність.

1. Алтухов Н. Пути профилактики желудочно-кишечных болезней поросят в период их отъёма / Н. Алтухов, Ю. Бригадиров // Свиноводство. – 2010. – №4. – С. 21–22.
2. Данчук В. Шляхи підвищення продуктивності свинарства / В. Данчук // Тваринництво України. – 2014. – № 7–8. – С. 2–3.
3. Демчук М.В. Вимоги до розвитку зоогігієнічної науки в Україні на межі тисячоліть / М.В. Демчук // Ветеринарна медицина України. – 2012. – № 6. – С. 35–36.
4. Бітюцький В.С. Вміст тіолових сполук та продуктів ПОЛ у крові поросят за використання антианемічних та імуностимулювальних препаратів / В.С. Бітюцький // Науково-технічний бюлетень Інституту біології тварин і ДНКІ вет. препаратів та кормових добавок. – Львів, 2007. – Вип. 8, № 1–2. –  С. 10–14.
5. Герасименко В.Г. Біохімічні показники крові поросят-сисунів при використанні комплексних антианемічних препаратів / В.Г. Герасименко, В.С. Бітюцький // Ветеринарна медицина. – 2010. – №82. – С. 112–115.
6. Коваленко В.Л. Доклінічні випробування імуномодулюючого препарату «Арселан» на лабораторних мишах / Коваленко В.Л., Ямцун Т.С., Розумник А.В. // Науковий вісник ветеринарної медицини. – 2014. – Вип. 13 (108). – С. 111–113.
7. Гришко В.А. Використання імуностимулюючих препаратів для підвищення природної резистентності та профілактики стресів у поросят: автореф. канд. с.-г. наук / Гришко В.А. – Київ. – 2010. – 20 с.
8. Субботин В.В. Профилактика желудочно-кишечных болезней новорожденных животных с симптомокомплексом диареи / Субботин В.В., Сидоров М.А.  // Ветеринария. – № 4. – 2014. – С. 2–7.
9. Кичун І. В. Профілактика стресу у відлучених поросят / І. В. Кичун, В. В. Снітинський, В. В. Данчук // Вісн. аграр. науки. – 2014. – № 9. – С. 27–29.
10. Ямцун Т.С. Застосування імуномодулюючого препарату «Арселан» для лікування та профілактики інфекційних хвороб тварин / Т.С. Ямцун // Ветеринарна біотехнологія. – 2013. – Бюл. №22.– С. 678–681.

PDF icon malina_btf_1-2_2017.pdf4.76 МБ