Ви є тут

ВПЛИВ ФЕРМЕНТНО-ПРОБІОТИЧНИХ ДОБАВОК НА ПРОДУКТИВНІ ПОКАЗНИКИ І ЯКІСТЬ ПРОДУКЦІЇ СВИНЕЙ

Викладені результати дослідження впливу ферментно-пробіотичного препарату на ріст та розвиток поросят у період від 30 до 77-денного віку та подальшу їх м’ясну продуктивність за відгодівлі в умовах фермерського господарства.

Використання ферментно-пробіотичної добавки Бацелл в годівлі поросят після відлучення позитивно впливає на їх ріст та розвиток. Середньодобовий приріст живої маси тварин у дослідній групі був вищим на 9,4 % порівняно із контролем. Економічний ефект для господарства за весь період досліду склав 930 грн на дослідній групі, а на одну голову – 33,0 грн. За контрольного забою було встановлено, що дослідні тварини переважали своїх ровесників за деякими забійними показниками: довжина напівтуші – на 2,8 %, площа м’язового вічка – на 7,2 %. Морфологічний склад м’яса напівтуш свиней показав, що у дослідних тварин кількість м’яса більше на 6,1 %, а сала менше на 15,2 % відносно аналогів у контрольній групі.

Ключові слова: ферментно-пробіотичний препарат, поросята, раціон, жива маса, середньодобовий приріст, м’ясна продуктивність.

1. Козырь В.С. Влияние особенностей биогеохимических провинций на полноценность питания животных /
В.С. Козырь, Е.Я. Качалова // Ветеринарні та зоотехнічні проблеми у придніпровському регіоні. – Дніпропетровськ, 1996. – С. 34–35.

2. Свєженцов А.І. Нормована годівля свиней / А.І. Свєженцов. – Львів, 2005. – 385 с.

3. Лісний В.А. Структура собівартості свинини та оптимізація витрат при її виробництві / В.А. Лісний // Тваринництво сьогодні. – К., 2011. – 261 с.

4. Hutjens M.F. Feedadditives / M.F. Hutjens // Vet. Clinics N. Am. Food Animal Pract. – 1991. – № 5. – Р. 525–529.

ДолученняРозмір
PDF icon hohitidze.pdf277.07 КБ