ПРОДУКТИВНІ ЯКОСТІ ГУСЕНЯТ, ЩО ВИРОЩУЮТЬСЯ НА М’ЯСО ЗА ВИКОРИСТАННЯ У КОМБІКОРМАХ ДОБАВОК ЛІТІЮ

У науково-господарському досліді вивчено вплив різних доз уведення Літію в комбікорми на продуктивні якості гусенят породи легарт.

Встановлено, що введення Літію до складу комбікормів у дозах 0,15 мг/кг, 0,20 та 0,25 мг/кг змінює направленість фізіолого-біохімічних процесів в організмі, що позитивно впливає на ріст молодняку гусей, його життєздатність та конверсію корму. Найбільш ефективною виявилася доза 0,15 мг/кг. Згодовування гусенятам упродовж періоду вирощування комбікормів, збагачених Літієм із розрахунку 0,15 мг/кг, сприяло підвищенню їх живої маси на 2,1 %, збереженості – на 3,0 % та зниженню витрат корму на одиницю продукції – на 2,2 %, порівняно з контрольною групою. У результаті Європейський показник ефективності виробництва у цій групі підвищився на 12,3 од. і становив 172,8 од.

Ключові слова: гусенята, молодняк на м'ясо, Літій, комбікорми, доза, жива маса, збереженість.

1. Актуальные проблемы применения биологически активных веществ и производства премиксов [Текст] / [Околелова Т. М., Кулаков А. В., Молоскин С. А., Грачев Д. М.]. – Сергиев Посад, 2002. – 282 с.

2. Мифтахутдинов А. В. Фармакодинамические свойства цитрата лития в модели технологических стрессов у кур [Текст] / А. В. Мифтахутдинов, А. А. Терман // Достижения науки и техники АПК. – 2014. – № 6. – С. 60–64.

3. Лукичёва В. Соли лития – антиоксидантная защита бройлеров [Текст] / В. Лукичёва // Птицеводство. – 2008. – № 11. – С. 37.

4. Экспериментальное изучение лечебной эффективности литиевой соли дисульфида глутатиона в условиях острого внешнего воздействия гамма-излучения [Текст] / А. А. Антушевич, А. Е. Антушевич, А. Н. Гребенюк [и др.] // Радиационная биология. Радиоэкология. – 2013. – Т. 53, № 5. – С. 451–458.

5. Хомченко О. Влияние лития на рост и развитие молодняка птицы [Текст] / О. Хомченко, Л. Наумова // Птицеводство. – 2005. – № 12. – С. 21–22.

6. Пенишина Е. Ю. Сравнительная оценка воздействий экологически безопасных соединений лития на естественную резистентность и продуктивность цыплят-бройлеров [Текст]: автореф. дис. на соискание учен. степени канд. биол. наук : спец. 03.00.04 “Биохимия”, 16.00.06 “Ветеринарная санитария, экология, зоогигиена и ветеринарно-санитарная экспертиза” / Пеньшина Елена Юриевна. – Москва, 2007. – 21 с.

7. Преображенский С. Н. Применение лития карбоната в бройлерном хозяйстве ОАО "Бройлер Рязани" [Текст] /
С. Н. Преображенский, В. М. Бачинская // Актуальные вопросы ветеринарной фармакологии, токсикологии и фармации : материалы IV съезда ветеринарных фармакологов и токсикологов России. – 2013. – С. 483–485.

PDF icon gribanova.pdf348.92 КБ